DOLAR
27,5626
EURO
28,8782
ALTIN
1.614,03
BIST
8.513,54
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Açık
26°C
Muğla
26°C
Açık
Perşembe Az Bulutlu
26°C
Cuma Parçalı Bulutlu
26°C
Cumartesi Parçalı Bulutlu
26°C
Pazar Parçalı Bulutlu
26°C

Mustafa Gündoğ

Doğum yeri Kayseri / Pınarbaşı olan Gündoğ, İlk -Orta ve Lise Eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Yapı Meslek Lisesi'nin ardından, Anadolu Üniversitesi Ön Lisans İşletme ve sonrasında Yerel Yönetimler Bölümü'nü bitirmiştir. 1987 Yılından beri Bodrum'da yaşamını sürdüren Gündoğ, 1996 Yılında Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Merkez Kurucuları arasında yer almış, 1994 Yılında ticaret yaşamına başlamış ve 1996 Yılında üretim sektörüne geçiş yaparak, Bodrum'da Marka Tescili, Sanayi Sicil Belgesi, TSE Belgesi, Garanti Belgesi, Kapasite Raporları çalışmaları yaparak sektöründe firmasını lider pozisyona taşımıştır. Bodrum Esnaf, Sanatkar ve Sanayiciler Derneği (BESİAD) kurucuları arasında yer alan Gündoğ Bodrum'un ilk, Türkiye'nin ise ilklerinden olan Bodrumhaber.com adlı haber sitesini 2001 yılında kurmuştur. Radyo Gündoğ ve Bodrum Haber Gazetesi'ni kurarak yayıncılık, yayımcılık ve basın sektöründe faaliyetlerde bulunmuştur. Gündoğ, halen Medya İletişim ve Emlak Yönetimi okumakta, yatırım danışmalığının yanı sıra Bodrumhaber.com haber sitesinde yerel yönetim yazıları yazmaktadır. mustafa@bodrumhaber.com

Bodrum – “Man Adası”

Bahçeşehir Koleji

Bodrum Tanıtma Vakfı; genel kurul sonrası yeni yönetimiyle, Bodrum’un tanıtım tarihine gerçekten damgasını vuracak.

Artık mavi yolculuk, tarih, edebiyat, sanat üzerinden değil de, genel kurul sonrası başka tanıtım mecralarını keşfettiklerini ifade ettiler. Sanırım yeni, yepyeni Bodrum tanıtımıyla karşı karşıya olacağız.

Kim bilir, belki Dünya’ya böyle açılacağız.

Bakarsınız Bahamalar, Man Adası, bakarsınız Malta üzerinden çeşitli vakıf ve şirketlerle, BOTAV üzerinden tanıtımın gücü olmaya devam edebilir Bodrum.

“Abartma” diyeceksiniz ancak, ben bu ışığı yeni yönetim kadrolarında görüyor ve hissediyorum. Sanırım bu ışığı cevher danışmanda görmüş olmalı ki, yönetimi belirlemiş ve BOTAV Başkanı Ahmet Aras’a teklif ederek yeni kurmaylar belirlenmiş.

Hayırlı olsun, nur topu gibi bir BOTAV’ ımız oldu.

Yeni BOTAV CENTER, Aras’ın iş görüşmelerinin merkezi haline gelmiş, bazı medyacılarında sıklıkla uğrak yeri haline gelmiş, artık işler bu mekandan yönetilir olmuş.

Merak etmeyin konunun kenarından geçmeyeceğim…

Bodrum’da çeşitli yatırımları olan AKFEN HOLDİNG’in Sahibi Hamdi Akın BOTAV ‘ın yeni yöneticilerinden, mutlak yaptığı iş ve işlerle Bodrum’a değer katacaktır. Yol bilir, yordam bilir.

Bakın bildiği yollardan örnek verelim;

“Sabah’ın ekonomi müdürü Dilek Güngör tarafından, 22 Mart’ta kaleme alınan “Aile içi arz” başlıklı yazıda, AKP döneminde İDO ve şehir hastaneleri gibi birçok ihale alan Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın’ın aile şirketlerinden bahsedildi.

Yazıda, Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka arzı yapıldığı, hisselerin yüzde 33.5’inin satıldığı ifade edildi. Güngör, Halka arz edilen hisselerin yüzde 50’si yurtdışındaki 5 fona verildiğini, bu fonların vergi cenneti olarak adlandırılan Bahamalar, Man Adası, ve Jersey merkezli olduğunu belirtti. Öte yandan, Akfen Yenilenebilir Enerji’nin hisselerini alan fonlar, Hamdi Akın’ın vergi cennetindeki şirketleriyle bağlantılıydı. AKP döneminde çok sayıda kamu ihalesi alan iş insanlarından biri olan Hamdi Akın, Appleby ve Asiaciti ile gizlilik politikası uygulayan 19 farklı yargı alanındaki hesaplarını ifşa eden Paradise Papers’a göre, “altın müşteri” arasında yer alıyordu.

“MAN ADASINDA FON KURAN YANDI”

Güngör, konuyla ilgili 4 Mayıs’ta da “Man adasında fon kuran yandı” başlıklı bir yazı daha kaleme aldı. Yazıda, vergi cennetindeki fonların alım yaptığı Akfen Yenilenebilir Enerji’nin halka arzıyla ilgili “Öğrendiğime göre, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) bu meseleden yola çıkarak yeni bir düzenleme hazırlığında” denildi.”(Kaynak: Gerçek Gündem)

Sayın Ahmet Aras bilse, bu işlerin içerisinde olan birisini BOTAV’ın yönetimine alacağını hiç sanmam.  Yada bu haber kuru iftira olabilir.

“MAN ADASINI” Ülke gündemine taşıyan, buralarda ne olduğunu anlatan CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Olacak Kemal Kılıçdaroğlu dur.

Genel Başkana rağmen, AKP’nin sermayedarlarından AKFEN Holding’in sahibi Hamdi Akın’ın BOTAV Yönetiminde ne işi olabilir?

Belki Ahmet Aras veya cevher danışmanı Hamdi Akın’ı buradaki yatırımlarından tanıyordur. Hani Cennet Koy civarında teşvikli arazi üzerine otel yapıp restaurant işleten ve kaçak iskeleler kurarak iş bitirmesinden etkilenmiş olabilirler mi?

Yoksa ;

Hamdi Akın ben şu BOTAV’a gireyim de Başkan Ahmet Aras’la ilişkileri sıcak tutayım, Bodrum’daki yatırımda belki kolaylık sağlanır diye mi düşündü? İmar uygulaması bekleyen gayrimenkulü var mı derseniz?

Man Adası yada Malta fark etmez, şirketler yada vakıflar fark etmez. Buralarla ilişkisi olanlar mutlak araştırılmalıdır.

Vesselam…

Nobu Restaurant, Bodrum Loft AKFEN

Nobu Restaurant, Bodrum Loft AKFEN