DOLAR
27,5150
EURO
28,8087
ALTIN
1.612,15
BIST
8.513,54
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Muğla
Açık
26°C
Muğla
26°C
Açık
Perşembe Parçalı Bulutlu
26°C
Cuma Parçalı Bulutlu
26°C
Cumartesi Az Bulutlu
25°C
Pazar Az Bulutlu
26°C

Mustafa Gündoğ

Doğum yeri Kayseri / Pınarbaşı olan Gündoğ, İlk -Orta ve Lise Eğitimini Ankara'da tamamladı. Ankara Yapı Meslek Lisesi'nin ardından, Anadolu Üniversitesi Ön Lisans İşletme ve sonrasında Yerel Yönetimler Bölümü'nü bitirmiştir. 1987 Yılından beri Bodrum'da yaşamını sürdüren Gündoğ, 1996 Yılında Özgürlük ve Dayanışma Partisi Genel Merkez Kurucuları arasında yer almış, 1994 Yılında ticaret yaşamına başlamış ve 1996 Yılında üretim sektörüne geçiş yaparak, Bodrum'da Marka Tescili, Sanayi Sicil Belgesi, TSE Belgesi, Garanti Belgesi, Kapasite Raporları çalışmaları yaparak sektöründe firmasını lider pozisyona taşımıştır. Bodrum Esnaf, Sanatkar ve Sanayiciler Derneği (BESİAD) kurucuları arasında yer alan Gündoğ Bodrum'un ilk, Türkiye'nin ise ilklerinden olan Bodrumhaber.com adlı haber sitesini 2001 yılında kurmuştur. Radyo Gündoğ ve Bodrum Haber Gazetesi'ni kurarak yayıncılık, yayımcılık ve basın sektöründe faaliyetlerde bulunmuştur. Gündoğ, halen Medya İletişim ve Emlak Yönetimi okumakta, yatırım danışmalığının yanı sıra Bodrumhaber.com haber sitesinde yerel yönetim yazıları yazmaktadır. mustafa@bodrumhaber.com

Bir bardak suda fırtına koparanlar, artık siyasi mevta dır.

Bodrum Ev Emlak

Bir bardak suda fırtına koparanlar, artık siyasi mevta dır.

“Belediye kaçak işçi çalıştırıyor” dedim, kaçak işçi kendi derdini bırakmış, Bodrum’da kendi güdümünde “gazeteci çalışma ekibi nasıl kurarımın” derdine düşmüş olacak ki, jet hızıyla yanıt verdi ;

“Ve ayrıca, benim toplantıdaki önerimi hiç kimse reddetmedi çünkü bu önerimi son haliyle kendilerine ileteceğimi, birlikte karar vereceğimizi söyledim ve herkes tamam bakalım dedi. Belli ki biri seni kafalamış, gaza getirmiş.”

Öneri neydi, tekrar etmekte fayda var ;

“Yerel basına reklam ve ilan veremiyormuş belediye çünkü; birçok basın kuruluşu Basın İlan Kurumu üyesi değilmiş. Bu konuyu aşmak için bir ajans kurulacakmış, ajansa gelen reklam  bedelleri basın kuruluşlarına dağıtılacakmış… “

Sözde başdanışman ve sosyal güvencesi dahi olmadan çalışan Bodrum sevdalısı, toplantıya giden arkadaşların gayri ahlaki ve ticari olan bu duruma HAYIR demediklerini, çalışmanın sonucunu bekleyerek birlikte karar vereceklerini ifade ediyor.

Bundan sonrası toplantıya katılan “GAZETECİ” lerin bileceği iş. Bakalım ne diyecekler.

Sözde Başdanışman ve Bodrum Gönüllüsü Kaçak İşçini savunan , Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, TV48’de “Gençler Soruyor” adlı yayımında şu ifadede bulunmuştu;

“Kendisiyle yaklaşık 3 yıldır çalışıyoruz, hiçbir şekilde kamuoyunda algılandığı gibi, düşünüldüğü gibi yada değerlendirildiği gibi orada yazılan şeyleri tekrar tekrar etmek istemiyorum ama hiçbir şekilde ne belediyeden nemalanır, ne bu toplumdan nemalanır sadece ve sadece Bodrum Aşkıyla, Bodrum Sevgisiyle çalışmaya gayret ediyor Bodrum’a hizmet etmeye çalışıyor bu arkadaşımız.”

Gözlerim yaşardı! Ne vatan evlatları varmış da haberimiz yok, tabi bizim içimiz fesat…

Sayın Başkan ;

Bu arkadaşla 3 yıldır çalışıyorsunuz ifade ettiğinize göre. 3 yıldır Bodrum’dan ayrılmayan Sözde Başdanışman nerede kalıyor? Hangi otellerde kalıyor? Bodrum Belediyesi ve veya Bodrum Tanıtma Vakfı olarak kaldığı yerlere ödeme yaptınız mı ?

Bodrum Belediyesi’ne ait olan otelde, belediye kontenjanından mı  yararlandırıldı ? “Yok ödemedik” diyorsanız,

Bardakçı Koyu’nda  denize sıfır otellerde kalan sözde Başdanışmanınızın ödemeleri kim yada kimler tarafından yapılmıştır?

Bu otellerin geceliği 8 bin lira olsa, yarı yarıya indirim yapsalar, aylık 120 bin lira yapar. Ekstraları bilemeyiz. Varın gerisini siz hesap edin yılda ne yapar, 3 yılda ne eder?

Bodrum sevgisi böyle bir şey olsa gerek.

Kerameti kendisinde olan Başdanışmanınızın sizin sosyal medya yönetiminizden başkaca,  Bodrum için yaptığı, bedelli yada bedelsiz iş nedir?

Turizm dibe vurduğu gibi, sosyal medyanızda çökmüş durumda.

Sözde Başdanışman BOTAV’ın da reklamcısıdır.

Temmuz Ayının 5. Gününde Ahmet Aras’ın kişisel sosyal medya hesabından durumuna acınası bir paylaşım.

Bodrum’un “sabit nüfusu” 600 Bine yaklaşmış,

Bodrum Belediyesi yetki alanında olmayan yatırımlardan söz ederek, doların 5 kat arttığının ifade edilmesi,

Geyik Barajında ki suyun, Bodrum yerine termik santralin soğutulmasında kullanıldığının anlatılması,

2019 öncesi yapılan binaların çokluğu, yolları yaparak mücadeleyi kazanacağı,

Termik santralden kurtulmak için çaba sarf edeceği gibi

Falan filan…

Özde söylenilen tek şey “Ben bu işi başaramadım.” demek yerine “Yerim dar.” demiş.

Geyik Barajının yapılma sebebinin termik santral olduğunu bilmeden, hatta Geyik Barajını bilmeden boş laflarla bilgelik yapılmaz.

Paylaşımda; Geyik Barajı hakkında atıp tutup, fotoğrafta Marmaris Barajını paylaşmak bilgeliğin son örneğidir!

İki seçim arasında en çok kaçak yapının yapıldığı, kaçak yerlere yapı kullanma izni verildiği dönem bu dönemdir.

Sayılan yatırımlarla ilgili beceriksizlik hem Bakanlığın, hem de Muğla Büyükşehir Belediyesi’ninken; en çok ağlayanın Bodrum Belediye Başkanı olmasının altında yatan nedir?

Bilinmelidir ki; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı, aynı zamanda üst ölçekte Bodrum’unda belediye başkanıdır. Konuşması gerekenler konuşmazken, yetkisiz Ahmet Aras konuşmaktadır.

Bir bardak suda fırtına koparanlar, artık siyasi mevta dır.

Bodrum’un nüfusu 600 bin, diyen başkan kendisi de söylediğine inanmıyor olacak ki; halen katı atık bedellerini 2020 ve 2021 yıllarında hesaplanan rakamların üstüne, yüzdeli farklar koyarak tahakkuk ettirmektedir.

Yani; 600 bin insanın çöpünü kabaca 200 bin kişiye ödettirmektedir belediye . Ya da “nüfus 600 bin” demek yalanın alasıdır.

Fazla ödediğimiz katı atık bedelleri bize iade edilmelidir. Fazladan söylenilen rakam 133 bin adet konutun atık bedeline eşittir.

Yazlıkçılar olarak hesap edilenler ile yaz- kış Bodrum’da yaşayanlar 450 bin civarı hesap edilirken, sabit nüfusun 600 bin olması akla ve matematiğe aykırıdır.

Muğla Valiliği, Bodrum Kaymakamlığı bu rakamları çok az yanılma paylarıyla hesaplattırabilirler.

Hani Başkan Aras diyor ya; “İkametgahınızı Bodrum’a alın.” bu sözü, sözde Başdanışmanı bile dinlemiyor ne ikameti nede işyeri Bodrum’a kayıtlı.

Yapılan işlem suçtur ve bu suçun ortakları; büyükşehir belediyesi ve meclis üyeleri ile birlikte, Bodrum Belediyesi ve meclis üyeleridir.

Sosyal medyayı yöneten aklı evvel bilmediği konularda ahkam keserken, halkın oylarıyla o koltukta oturan nerededir?

Vesselam…

Bodrum Ev Emlak